O Nas

Siedlisko Okrąglik

Agroturystyka, wynajem, imprezy okolicznościowe

Historia Siedliska sięga 1908 roku. To właśnie wtedy Eugeniusz Romanowski, który był młynarzem, postanowił wybudować dom z pobliskiego młynu. Do dziś można odnależć resztki jego podwalin w lesie vis a vis gospodarstwa. Z czasem powstała reszta zabudowań – duża stodoła, szopy, obora, a na końcu murowany garaż i kuchnia letnia – spełniająca rolę także małego warsztatu produkcyjnego. Dom przez lata służył rodzinie i był świadkiem życia kolejnych pokoleń. Pokoleń, które do dziś utrzymują z nami kontakt, chętnie odwiedzają i wspierają – za co jesteśmy bardzo wdzięczni. 

Siedlisko okrąglik - przed remontem

Nasza misja

Nasza historia z Okrąglikiem zaczyna się w 2019 roku. W tym roku znaleźliśmy ogłoszenie sprzedaży nieruchomości i długo się nie zastanawiając zdecydowaliśmy się nabyć opustoszałe gospodarstwo. Jako świeżo upieczone małżeństwo, ceniące tradycje i wartości regionalne postanowiliśmy przywrócić drugą młodość Siedlisku. Jeszcze do niedawna w oborze mieszkał koń i świnie, a stodoła pełna była gospodarskich maszyn i siana. Pierwszy sezon naszych prac przebiegł więc na porządkowaniu i oczyszczaniu budynków. Niestety nie wszystko dało się uratować, ale zapadające się szopy odbudowaliśmy na wzór oryginalnych. 
Skąd pomysł i zamiłowanie do rustykalnych klimatów? W 2018 roku szukaliśmy miejsca na swoje wesele i znaleźliśmy oddaloną o 100 km od naszego miejsca zamieszkania stodołę. Zostaliśmy totalnie zauroczeni pomysłem świętowania 'po swojemu’ i chcemy umożliwić to również Wam.
Paulina i Paweł.